Władysławowo się rozwija – Skwer Szotland i Skatepark

Władysławowo się rozwija – Skwer Szotland i Skatepark

Władysławowo pomimo że znane jest od wieków i jest chętnie odwiedzane przez turystów, to nadal nie przestaje wzbogacać  swojej oferty. W ostatnim  czasie powstały tam dwa bardzo ciekawe obiekty, które są kolejnymi atrakcjami nie tylko dla osób przyjeżdżających, ale również dla samych mieszkańców.

Pierwsza inwestycja, która powstała w roku ubiegłym, to  piękny skwer, umiejscowiony w dzielnicy Szotland – taką też nazwę otrzymało to miejsce – Skwer Szotland. Jest to rekreacyjny plac zabaw dla dzieci, który dodatkowo został w tym roku wzbogacony o specjalną kładkę, które prowadzi przez rezerwat przyrody Słone Łąki, aż do tarasu Widokowego, z którego można podziwiać okolice Władysławowa i całą Zatokę Pucką. Jest to fantastyczne miejsce dla dzieci i dla młodzieży, ale także dla osób dorosłych podczas spaceru można podziwiać kitesurferów wykonujących ewolucje na deskach.

Druga inwestycja to nowy skatepark, który został wybudowany na terenie szkoły Zespołu szkół nr 1. Jest to obiekt sportowo – rekreacyjny, w szczególności ważny dla samych mieszkańców, chociaż  podczas trwania sezonu korzysta z niego również wielu przyjezdnych. Tor ten przeznaczony jest do uprawiania różnych sportów ekstremalnych na  rolkach, rowerach BMX czy też deskorolce.

Miasto rozwija się prężnie, wiele inwestycji jest możliwych do wykonania dzięki dotacjom z Unii Europejskiej. Dzięki temu, każdego roku we Władysławowie turystów przybywa, a wszyscy chwalą sobie jego dobry klimat i fantastyczne położenie.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz