Porady dla turystów

Porady dla turystów

Niektórzy z nas nie potrafią wyobrazić sobie wakacji bez wyjazdu nad morze. Bardzo często jest to Morze Bałtyckie, ponieważ przyciąga swoim cudownym i nieprzeciętnym klimatem. Jednak, decydując się na spędzenie wakacji na płazy, warto pamiętać,  aby się do tego dobrze przygotować.

Poparzenia słoneczne oraz udary występują niezwykle często właśnie nad morzem. Są one bardzo niebezpieczne i należy się przed nimi chronić.  Wiatr sprawia, że często nie czujemy, iż nasz organizm jest mocno przegrzany. Zawsze wychodząc na plażę musimy pamiętać o:

Ochronie naszej głowy. Bez względu na to ile mamy lat, i czy dobrze czujemy się bądź wyglądamy w nakryciu głowy, na plaży jest ono wskazane, a nawet obowiązkowe. Bezwzględnie nakrycie głowy powinny mieć dzieci oraz osoby starsze, ponieważ to właśnie one najczęściej narażone są na udary.

okulary_slonceKrem z filtrem. Idąc na plażę chcemy się ładnie opalić. Wiele osób lekceważy stosowanie preparatów z filtrem UV twierdząc, że przez nie opalenizna nie będzie wystarczająco mocna. Pamiętajmy jednak, ze kremy z UV chronią nasza skórę przed szkodliwymi skutkami oddziaływania słońca.  Zadbajmy nie tylko o opaleniznę, ale również o zdrowie naszej skóry.

Okulary przeciwsłoneczne. Okulary ochronią nasze oczy przed skutkami promieniowania. Wybierając okulary szukajmy takich, które chronią przez UV.

Zapas wody mineralnej. Na plaży jest gorąco, a nasz organizm wciąż się poci. Aby nie dopuścić do groźnego odwodnienia należy dużo pić. Najlepsza jest oczywiście niegazowana woda mineralna. Jeżeli za nią nie przepadasz, zdecyduj sie na niesłodzone napoje – np. na zimną, zieloną herbatę, która orzeźwi i uzupełni braki wody w organizmie.

Mini apteczka. Niestety – mini apteczka jest konieczna, zwłaszcza wtedy, gdy zabieramy ze sobą małe dzieci. Powinny znaleźć się w niej plastry oraz woda utleniona, bandaż oraz preparaty przeciwko ugryzieniom.

Z pewnością na plaży przydadzą się nam również przekąski, zwłaszcza gdy nie chcemy schodzić z niej w porze obiadowej. Bardzo dobrym pomysłem są wszelkiego rodzaju owoce. Można również przygotować kanapki, jednak pamiętajmy, aby unikać w nich wędlin. Ponadto, przydadzą się również parawany plażowe i parasole, a także zabawki dla najmłodszych.

Podobne

Brak komentarzy

Zostaw komentarz