Jak ustrzec się przed naciągaczami

Jak ustrzec się przed naciągaczami

Oszustwa w okresie wakacyjnym zdarzają się niezwykle często. Słyszymy o nich każdego roku. Najczęściej przybierają one formę wyłudzenia pieniędzy za nieistniejący tak naprawdę obiekt. Oszuści działają w sieci, zatem szukając wakacyjnego noclegu należy bardzo uważać.

Niejednokrotnie mogliśmy słyszeć o osobach poszkodowanych w czasie wakacji, które po przyjeździe na miejsce, nie zastają pięknego hotelu lub pensjonatu, w którym miały zamieszkać. Niestety, straty są duże, ponieważ bardzo często naciągacze wymagają wpłacenia niemałych kaucji. Trzeba liczyć się również z dużym stresem, bo nagle, w środku sezonu zostajemy bez miejsc noclegowych. Co zrobić, aby ustrzec się przed tego typu oszustami?

Szukając ofert noclegowych warto posługiwać się dobrymi i sprawdzonymi portalami. Na Pomorzu działa ich kilka – wszystkie oferty na nich umieszczane są dokładnie sprawdzane. Warto również zadzwonić na miejsce, porozmawiać, zapytać o szczegóły. Dodatkowo, można wykorzystać bazę firm – każdą firmę zarejestrowaną w Polsce można odszukać, przy pomocy jej nazwy lub REGONU czy też  NIPu. Pomocna staje się także Google Maps, dzięki której możesz sprawdzić, czy hotel (taki jak na zdjęciach), faktycznie znajduje się w miejscu podanego adresu. W ostateczności możesz zadzwonić do urzędu miasta, a tam zostaną Ci  udzielone wszystkie najpotrzebniejsze informacje.

Niestety, wyjeżdżając na wakacje należy wszystko dokładnie sprawdzić. Warto również mieć plan B – oczywiście nie radzimy rezerwować dwóch hoteli, ale warto znaleźć wcześniej obiekty, w których ewentualnie będzie można się zatrzymać.

Podobne

Brak komentarzy

Zostaw komentarz